Webová prezentace pro živnostníky

Webové stránky pro živnostníky

V tomto článku bych chtěl napsat moje názory na to, jak začít prezentovat malou, nebo začínající firmu na internetu. Budu vycházet ze svých zkušeností, které jsem nasbíral během let, co se zabývám tvorbou webových stránek pro živnostníky, malé a střední firmy.

Jak začít co nejefektivněji na internetu

Je mnoho způsobů jek začít prezentovat firmu na internetu pomocí webových stránek. Vlastně jsem chtěl napsat, že je mnoho způsobů jak si zhotovit webové stránky. Je i několik způsobů jak si vyrobit webové stránky zdarma, ale vyplatí se ušetřit? Můj názor na to je, že určitě ne. I když si mnoho začínajících živnostníků říká, nebo myslí, že nepotřebují nic extra, a stránky někde vytvořené zdarma, nebo za pár tisíc jim stačí. V drtivé většině nemají pravdu.  Ještě než začnu s vysvětlování proč se webové stránky zdarma nebo za pár tisíc, zhotovené od člověka, který tomu nerozumí nevyplatí, rád bych podotkl, že obor webdesignu a tvorby webových stránek je velice podceňovaný a to především z pohledů lidí, kteří si sice mohou myslet, že o tom něco vědí, ale neví, že neví.

Kvalitní webové stránky se vyplatí

Je hodně faktorů, které ovlivňují jak budou vaše webové stránky fungovat na internetu, je jich tolik, že profesionální tvůrce webových stránek se musí neustále vzdělávat a to také musí chtě nechtě přidat do konečné částky zhotovených webových stránek pro své klienty, bavíme se o získaném know how, které stálo desítky hodin učení se nových a stále se rozvíjejících technologiích v tomto oboru, proto se může hodně lidem zdát, že například 15 000 Kč za kvalitně zhotovenou webovou prezentaci je moc. Je to dost málo na to abyste získali opravdu špičkovou prezentaci pro nějakou velkou firmu, ale je to dost na to, aby začínající živnostník získal kvalitní webovou prezentaci, která mu bude roky sloužit a bude jej prezentovat na internetu na velice dobré úrovni. Jednoduše řečeno, bude mít webové stránky, které budou vydělávat a 15ti tisícová investice do nich se prostě vyplatí. A investované peníze budete mít během několika týdnů zpět.

Co by měly webové stránky splňovat

Kvalitní webové stránky v roce 2016 musí být responzivní, čili, jejich zobrazení se musí přizpůsobovat mobilním zařízením jako jsou tablety a mobily. To je již dnes samozřejmostí. Vykašlat se na responzivní design, jenom proto, že ušetříte pár tisíc, je opravdu velká chyba. Ne že neušetříte, ale naopak proděláte, protože stejně za pár měsíců budete hledat někoho, nebo nějakou firmu, která vám webové stránky udělá responzivní. Nebo to necháte plavat a budete přicházet o potencionální klienty, které byste normálně díky responzivním webovým stránkám získávali.

Kvalitní webové stránky by měli mít životnost cca 4 - 5 let.
Cílem webových stránek je vydělávat!

Ani nevíte, jak moc udělá například to, že na mobilních stránkách máte tlačítko zavolat, na které když návštěvník klikne, tak se mu hned začne vytáčet dané telefonní číslo. Je toho ale mnohem víc. A je toho mnohem víc i nad rámec responzivního webu. Prostě uživatelská přívětivost a rychle se načítající stránky dělají mnoho. Ano, to jsou další z mnoha faktorů, co dělají webové stránky kvalitními. Uživatelsky přívětivé weby v mobilech a na velkých monitorech jsou prostě velice důležité pro to, aby návštěvníka neodradily a klikem se nepřemístil k vaší konkurenci na internetu. Dále to je rychlost načítání obsahu webu. Určitě to znáte, když se vám webové stránky dlouho načítají i když máte celkem dobré připojení k internetu. Možná jste si říkali jak je ten internet dnes pomalý, ale chyba byla na straně webových stránek, protože jakmile jste odešli na jinou prezentaci, prezentaci konkurence, tak vás ani nenapadlo se vrátit k té co se pomalu načítala, prostě jste na ní zapomněli. Chcete tohle riskovat jenom pro to, že ušetříte pár tisíc?

Kvalitní webové stránky by měli mít životnost cca 4 - 5 let, během této doby vám zajistí, že budete mít moderní web, za který se nebudete muset jako firma stydět, ale hlavně budete mít webové stránky, které vám budou fungovat, čili vydělávat peníze. To se za cca 15 000 Kč snad vyplatí. Nemyslíte?

Zdeněk Štěpánek

Zdeněk Dennis Štěpánek

Zabývám se tvorbou webových stránek a internetovým marketingem.
Sledovat mě můžete třeba na Twitteru Spojte se se mnou na LinkedIn

Kontaktní formulář

Jméno:*
Vyplňte, prosím, Vaše jméno a příjmení.

E-mail:*
Políčko musí obsahovat validní e-mail.

Telefon/Mobil:
Políčko musí obsahovat validní e-mail.

Vaše zpráva*
Formulář musí obsahovat zprávu...

Rádi Vám odpovíme na jakýkoli dotaz, nebo připomínku.
Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Kontaktní informace

+420 776 129 632
Po-Pá: 9:30 - 17:30

Tech. popdpora 24/7:

Poptávky:

Sociální sítě

 

eNEXT - tvorba webových stránek a SEO © 2011 - 2017

Mapa webových stránek | Ochrana osobních údajů | Kontaktní informace 
Palackého 579, Pardubice 530 02